Sort by

Marion has logged 190 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★
Edit this entry  
24
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
24
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
23
A Decent Woman

A Decent Woman

2016
×
★★
Edit this entry  
11
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
The Reckless Moment

The Reckless Moment

1949
×
★★★
Edit this entry  
02
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★½
Edit this entry  
18
La Ronde

La Ronde

1950
×
★★★
Edit this entry  
14
Real Boy

Real Boy

2016
×
★½
Edit this entry  
11
Lola Montès

Lola Montès

1955
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★½
Edit this entry  
09
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★½
Edit this entry  
09
By the Bluest of Seas

By the Bluest of Seas

1935
×
★★½
Edit this entry  
07
Western

Western

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Mademoiselle Paradis

Mademoiselle Paradis

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Liebelei

Liebelei

1933
×
★★★★
Edit this entry  
02
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★
Edit this entry  
01
Loveless

Loveless

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Lover for a Day

Lover for a Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Tehran Taboo

Tehran Taboo

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Yellow Heat

Yellow Heat

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Reinventing Marvin

Reinventing Marvin

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Daphne

Daphne

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★
Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Future Perfect

The Future Perfect

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Golden Exits

Golden Exits

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★
Edit this entry  
21
Ismael's Ghosts

Ismael's Ghosts

2017
×
★★
Edit this entry  
21
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Constitution

The Constitution

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Planeta Petrila

Planeta Petrila

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Letter from an Unknown Woman

Letter from an Unknown Woman

1948
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Loulou

Loulou

1980
×
★★★
Edit this entry  
14
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Sans Soleil

Sans Soleil

1983
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
02
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
H*art On

H*art On

2016
×
★★
Edit this entry  
30
Dottie Gets Spanked

Dottie Gets Spanked

1993
×
Edit this entry