RSS feed for Marion

Marion has logged 483 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★
Edit this entry  
28
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
Antoine and Colette

Antoine and Colette

1962
×
Edit this entry  
25
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Cats

Cats

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Edit this entry  
22
A Shot in the Dark

A Shot in the Dark

1964
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Pink Panther

The Pink Panther

1963
×
★★★★
Edit this entry  
22
Team Thor: Part 2

Team Thor: Part 2

2017
×
Edit this entry  
22
Team Darryl

Team Darryl

2018
×
Edit this entry  
22
For the Hungry Boy

For the Hungry Boy

2018
×
Edit this entry  
21
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Four Flies on Grey Velvet

Four Flies on Grey Velvet

1971
×
★★★
Edit this entry  
19
Deathcember

Deathcember

2019
×
Edit this entry  
19
Cats

Cats

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★½
Edit this entry  
17
Shelter

Shelter

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Edit this entry  
16
Lola

Lola

1981
×
★★★
Edit this entry  
16
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Edit this entry  
15
Central Station

Central Station

1998
×
★★★★
Edit this entry  
14
Nossa Chape

Nossa Chape

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Forever Chape

Forever Chape

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
God Exists, Her Name Is Petrunya

God Exists, Her Name Is Petrunya

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Fourteen

Fourteen

2019
×
Edit this entry  
12
The Man Who Knew a Lot

The Man Who Knew a Lot

2014
×
Edit this entry  
11
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
GUO4

GUO4

2019
×
Edit this entry  
11
My Dead Dad's Porno Tapes

My Dead Dad's Porno Tapes

2018
×
Edit this entry  
11
L'Observateur

L'Observateur

2019
×
Edit this entry  
11
Hair Love

Hair Love

2019
×
Edit this entry  
10
Elisa & Marcela

Elisa & Marcela

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Sun in Your Head

Sun in Your Head

1963
×
Edit this entry  
08
Honeygiver Among the Dogs

Honeygiver Among the Dogs

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Captain

The Captain

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Felidae

Felidae

1994
×
★★★★
Edit this entry  
06
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Laggies

Laggies

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
Kalifornia

Kalifornia

1993
×
★★½
Edit this entry  
04
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★
Edit this entry  
03
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★
Edit this entry  
03
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
XX

XX

2017
×
Edit this entry