RSS feed for Marion

Marion has logged 33 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ghost in the Shell 2: Innocence

Ghost in the Shell 2: Innocence

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Late Spring

Late Spring

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Ran

Ran

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★
Edit this entry  
17
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Edit this entry  
14
Vera Cruz

Vera Cruz

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Edit this entry  
14
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Edit this entry  
12
Time Stood Still

Time Stood Still

1959
×
★★★★
Edit this entry  
09
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Radiance

Radiance

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★
Edit this entry  
08
McQueen

McQueen

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Lion

Lion

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★½
Edit this entry  
04
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Edit this entry  
04
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★½
Edit this entry  
03
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★½
Edit this entry  
01
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Edit this entry