RSS feed for Marion

Marion has logged 58 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mother

Mother

2009
×
★★★½
Edit this entry  
31
L'Animale

L'Animale

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
★★
Edit this entry  
30
Dogman

Dogman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★½
Edit this entry  
29
Animal Behaviour

Animal Behaviour

2018
×
Edit this entry  
28
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Les Misérables

Les Misérables

2017
×
Edit this entry  
27
Dear Basketball

Dear Basketball

2017
×
Edit this entry  
27
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★
Edit this entry  
26
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★
Edit this entry  
26
American Factory: A Short Conversation with the Obamas

American Factory: A Short Conversation with the Obamas

2019
×
Edit this entry  
26
American Factory

American Factory

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Daughter

Daughter

2019
×
Edit this entry  
24
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★
Edit this entry  
24
An Officer and a Spy

An Officer and a Spy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★½
Edit this entry  
21
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Any Day Now

Any Day Now

2012
×
★★★½
Edit this entry  
21
Silent

Silent

2014
×
Edit this entry  
21
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Edit this entry  
20
Memorable

Memorable

2019
×
Edit this entry  
20
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Brotherhood

Brotherhood

2018
×
Edit this entry  
20
A Sister

A Sister

2018
×
Edit this entry  
19
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Sleepwalking Land

Sleepwalking Land

2008
×
★★★
Edit this entry  
18
Foreign Land

Foreign Land

1995
×
★★★★
Edit this entry  
17
The House Is Black

The House Is Black

1963
×
Edit this entry  
17
Judy

Judy

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
Edit this entry  
14
In the Absence

In the Absence

2018
×
Edit this entry  
14
Nefta Football Club

Nefta Football Club

2018
×
Edit this entry  
14
Sister

Sister

2018
×
Edit this entry  
14
Walk Run Cha-Cha

Walk Run Cha-Cha

2019
×
Edit this entry  
14
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
Edit this entry  
14
Life Overtakes Me

Life Overtakes Me

2019
×
Edit this entry  
13
The Edge of Democracy

The Edge of Democracy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Purge

The Purge

2013
×
★½
Edit this entry  
11
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Margot at the Wedding

Margot at the Wedding

2007
×
★★★
Edit this entry  
10
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Nightmare

The Nightmare

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Grudge

The Grudge

2004
×
★½
Edit this entry  
07
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
The Grudge

The Grudge

2020
×
★★
Edit this entry