Sort by
  • Orion and the Dark

    ★★★

  • Wonka

    ★★★★

  • Scott Pilgrim Takes Off

  • Please Don't Destroy: The Treasure of Foggy Mountain

    ★★★★

  • The Iron Claw

    ★★★★½

  • Wish

    ★★

  • The Marvels

    ★★★½

  • Leave the World Behind

    ★★★

  • The Fall of the House of Usher

    ★★½

  • Foe

    ★★

  • No One Will Save You

    ★★

  • Society of the Snow

    ★★★½

  • American Fiction

    ★★★½

  • Dicks: The Musical

    ★★★★★

  • Dumb Money

    ★★★

  • The Killer

    ★★★★

  • Maestro

    ★★½

  • NYAD

    ★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • American Symphony

    ★★★½

  • Saltburn

    ★★

  • The Holdovers

    ★★★★★

  • Telemarketers

    ★★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • Hidden Strike

    ★½

  • Sound of Freedom

    ★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • The Flash

    ★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Machine

    ★★½

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • May December

    ★★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • The Zone of Interest

    ★★★★½

  • John Mulaney: Baby J

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★

  • Jason Isbell: Running With Our Eyes Closed

    ★★★½

  • The Pope's Exorcist

    ★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Renfield

    ★½

  • Air

    ★★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★

  • Hypnotic

    ★★

  • Self Reliance

    ★★★

  • Bottoms

    ★★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Cocaine Bear

    ★★

  • Double Fine PsychOdyssey

    ★★★★★

  • Creed III

    ★★★★

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba -To the Swordsmith Village-

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Passages

    ★★★½

  • Rye Lane

    ★★★

  • You Hurt My Feelings

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Infinity Pool

    ★★★

  • Polite Society

    ★★½

  • Birth/Rebirth

    ★★★★

  • Missing

    ★★★★

  • Babylon

    ★★½

  • M3GAN

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Disenchanted

    ★★

  • Spirited

    ½