Sean has logged 28 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sweeney Killing Sweeney

Sweeney Killing Sweeney

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Police Academy

Police Academy

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sweeney Killing Sweeney

Sweeney Killing Sweeney

2018
×
Read prior review Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Next Stop Wonderland

Next Stop Wonderland

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Flirting with Disaster

Flirting with Disaster

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
D2: The Mighty Ducks

D2: The Mighty Ducks

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Johnny Guitar

Johnny Guitar

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Thomas Crown Affair

The Thomas Crown Affair

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hook

Hook

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry