• Moonfall

    ★★½

  • The Cow Who Sang A Song Into The Future

    ★★★★½

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★★½

  • You Won't Be Alone

    ★★★

  • Watcher

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The King's Man

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • The Tender Bar

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • King Richard

    ★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Plan B

    ★★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Four Roads

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Stowaway

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Boss Level

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Passing

    ★★★½

  • In the Earth

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★