MrSneakyMan has logged 407 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Punk Vacation

Punk Vacation

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Fantastic Voyage

Fantastic Voyage

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Meteor

Meteor

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Pale Rider

Pale Rider

1985
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Magnificent Ambersons

The Magnificent Ambersons

1942
×
★★
Edit this entry  
28
I Am Not a Serial Killer

I Am Not a Serial Killer

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Antonio Gaudí

Antonio Gaudí

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Phat Beach

Phat Beach

1996
×
Read the review Edit this entry  
14
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★
Edit this entry  
13
Catacombs

Catacombs

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Used Cars

Used Cars

1980
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Boss

The Boss

1973
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Death Watch

Death Watch

1980
×
Edit this entry  
10
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Case of the Bloody Iris

The Case of the Bloody Iris

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
For the Love of Spock

For the Love of Spock

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
Yellowbeard

Yellowbeard

1983
×
★★★
Edit this entry  
03
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
The FP

The FP

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Prom Night

Prom Night

2008
×
½
Edit this entry  
03
Baskın

Baskın

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Baskin

Baskin

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
No Escape

No Escape

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Underfire: The Untold Story of Pfc. Tony Vaccaro

Underfire: The Untold Story of Pfc. Tony Vaccaro

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★½
Edit this entry  
01
Prelude to a Kiss

Prelude to a Kiss

1992
×
Edit this entry  
01
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★
Edit this entry  
30
Poltergeist

Poltergeist

2015
×
Read the review Edit this entry  
30
Killer Party

Killer Party

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Burden of Dreams

Burden of Dreams

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Crumb

Crumb

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Faust

Faust

1926
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Dracula vs. Frankenstein

Dracula vs. Frankenstein

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Buzzard

Buzzard

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Nightmare Sisters

Nightmare Sisters

1988
×
★★★★
Edit this entry  
25
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★★★
Edit this entry  
24
Search Party

Search Party

2014
×
★½
Edit this entry  
23
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Rolling Thunder

Rolling Thunder

1977
×
★★★★½
Edit this entry