MrSneakyMan has logged 44 entries for films during January 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Amy

Amy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Batman: Year One

Batman: Year One

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
Roadgames

Roadgames

1981
×
★★★½
Edit this entry  
27
Mario Puzo's The Godfather: The Complete Novel for Television

Mario Puzo's The Godfather: The Complete Novel for Television

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Devil Rides Out

The Devil Rides Out

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Drunk Stoned Brilliant Dead: The Story of the National Lampoon

Drunk Stoned Brilliant Dead: The Story of the National Lampoon

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
History of the Eagles

History of the Eagles

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
What Have You Done to Solange?

What Have You Done to Solange?

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Absence of Malice

Absence of Malice

1981
×
★★★★
Edit this entry  
20
I Confess

I Confess

1953
×
★★½
Edit this entry  
20
Alice, Sweet Alice

Alice, Sweet Alice

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Voices

The Voices

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Child 44

Child 44

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
American Hardcore

American Hardcore

2006
×
★★★
Edit this entry  
14
Gotcha!

Gotcha!

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Finders Keepers

Finders Keepers

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stick

Stick

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Them!

Them!

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tequila Sunrise

Tequila Sunrise

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Visit

The Visit

2015
×
Edit this entry  
07
Once

Once

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★★
Edit this entry  
06
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Manhattan Project

The Manhattan Project

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Moon

Black Moon

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Night Train to Terror

Night Train to Terror

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Smile

Smile

1975
×
★★★★
Edit this entry  
02
Spider Baby

Spider Baby

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Terrified

Terrified

1963
×
Edit this entry  
01
Cooties

Cooties

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry