Sort by

MrSneakyMan has logged 294 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Mystery Team

Mystery Team

2009
×
★★★½
Edit this entry  
28
Rappin'

Rappin'

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Porndemic

Porndemic

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
To Hell and Back: The Kane Hodder Story

To Hell and Back: The Kane Hodder Story

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Wisconsin Death Trip

Wisconsin Death Trip

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Demonwarp

Demonwarp

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Red Tails

Red Tails

2012
×
★★
Edit this entry  
19
All the Creatures Were Stirring

All the Creatures Were Stirring

2018
×
Edit this entry  
19
Truth or Dare

Truth or Dare

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Future World: City of Mass Destruction

Future World: City of Mass Destruction

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★
Edit this entry  
18
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★
Edit this entry  
16
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
From Hell It Came

From Hell It Came

1957
×
Read the review Edit this entry  
13
The Deep

The Deep

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bad Guy #2

Bad Guy #2

2014
×
★★
Edit this entry  
12
Death Metal

Death Metal

2016
×
★★
Edit this entry  
12
We Summoned A Demon

We Summoned A Demon

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
The Lonely Lady

The Lonely Lady

1983
×
Edit this entry  
09
Powder Blue

Powder Blue

2009
×
★★
Edit this entry  
08
The Manchu Eagle Murder Caper Mystery

The Manchu Eagle Murder Caper Mystery

1975
×
★★
Edit this entry  
06
Dead Heat

Dead Heat

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Galaxis

Galaxis

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Garbage Pail Kids Movie

The Garbage Pail Kids Movie

1987
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Hand

The Hand

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dead Boyz Can't Fly

Dead Boyz Can't Fly

1992
×
Read the review Edit this entry  
02
Tuff Turf

Tuff Turf

1985
×
★★★★
Edit this entry  
02
Arizona

Arizona

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Deceptive Practice: The Mysteries and Mentors of Ricky Jay

Deceptive Practice: The Mysteries and Mentors of Ricky Jay

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Alien Seed

Alien Seed

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Safe

Safe

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Ator, the Fighting Eagle

Ator, the Fighting Eagle

1982
×
Edit this entry  
27
Killer Fish

Killer Fish

1979
×
★★½
Edit this entry  
27
The Day Time Ended

The Day Time Ended

1980
×
★½
Edit this entry  
27
Lords of the Deep

Lords of the Deep

1989
×
★★
Edit this entry  
27
Atlantic Rim

Atlantic Rim

2013
×
½
Edit this entry  
27
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
½
Edit this entry  
27
Future World

Future World

2018
×
Edit this entry  
26
The Unholy Rollers

The Unholy Rollers

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Sole Survivor

Sole Survivor

1984
×
★★★★
Edit this entry  
26
GetEven

GetEven

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bad Timing

Bad Timing

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Homecoming

Homecoming

2005
×
★½
Edit this entry  
24
Chocolate

Chocolate

2005
×
Edit this entry  
24
Jenifer

Jenifer

2005
×
★★
Edit this entry  
23
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
½
Edit this entry  
22
Weekend at Bernie's

Weekend at Bernie's

1989
×
★★★½
Edit this entry