martín has logged 355 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Introducing, Selma Blair

Introducing, Selma Blair

2021
×
Edit this entry  
24
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Edit this entry  
16
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
★★★½
Edit this entry  
11
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Edit this entry  
10
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★½
Edit this entry  
10
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Daughters of Witches

Daughters of Witches

2021
×
Edit this entry  
09
Ma

Ma

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Injustice

Injustice

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
Edit this entry  
08
The Others

The Others

2001
×
★★★
Edit this entry  
08
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Martin

Martin

1977
×
★★★★
Edit this entry  
03
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Visit

The Visit

2015
×
★★½
Edit this entry  
02
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Britney Vs Spears

Britney Vs Spears

2021
×
Edit this entry  
24
Free Guy

Free Guy

2021
×
★½
Edit this entry  
19
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
Edit this entry  
19
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★
Edit this entry  
18
Firebird

Firebird

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
I Carry You with Me

I Carry You with Me

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★
Edit this entry