• A Christmas Carol

    ★★★½

  • The Holiday

    ★★★★

  • Nitram

    ★★½

  • Morvern Callar

    ★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★★

  • Mark, Mary + Some Other People

    ★★★

  • Belfast

    ★★½

  • Single All the Way

    ★★★

  • Silent Night

    ★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★

  • Bruised

    ★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Spider-Man 3

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½