• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • The Unforgivable

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Finch

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • The Unholy

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Cherry

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Palmer

    ★★★

  • The Little Things

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Come Play

    ★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Host

    ★★★★

  • Greenland

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • The Wrong Missy

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Sputnik

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • Mulan

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★½

  • Lost Girls

    ★★½

  • The Rhythm Section

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Save Yourselves!

    ★★★★

  • Relic

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • The Outsider

    ★★★★½

  • Underwater

    ★★½

  • Dolittle

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★