Sort by

MrWard has logged 19 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fury

Fury

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cargo

Cargo

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gifted

Gifted

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Anon

Anon

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Coco

Coco

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Happening

The Happening

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Odd Thomas

Odd Thomas

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The BFG

The BFG

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Rampage

Rampage

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
01
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry