Sort by

MrWard has logged 148 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Noah

Noah

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Death

Black Death

2010
×
★★★★
Edit this entry  
20
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Perfect Sense

Perfect Sense

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Arctic

Arctic

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Other People

Other People

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Room

Room

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
American Woman

American Woman

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
The Thing

The Thing

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Night Hunter

Night Hunter

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Abominable

Abominable

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Rover

The Rover

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Wounds

Wounds

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Eli

Eli

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fractured

Fractured

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Dark Place

A Dark Place

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Child 44

Child 44

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Drop

The Drop

2014
×
★★★½
Edit this entry