Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Mason's Rats

Love, Death & Robots: Mason's Rats

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Swarm

Love, Death & Robots: Swarm

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Kill Team Kill

Love, Death & Robots: Kill Team Kill

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Bad Travelling

Love, Death & Robots: Bad Travelling

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Beowulf

Beowulf

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Death of Superman

The Death of Superman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rheinsberg

Rheinsberg

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sun Alley

Sun Alley

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
Read the review Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Eight Hundred

The Eight Hundred

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Honecker und der Pastor

Honecker und der Pastor

2022
×
Edit this entry  
12
Memoir of a Murderer

Memoir of a Murderer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Submergence

Submergence

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
All of Us Are Dead

All of Us Are Dead

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
April Apocalypse

April Apocalypse

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
22
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Yu-Gi-Oh!: Bonds Beyond Time

Yu-Gi-Oh!: Bonds Beyond Time

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Akira

Akira

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry