Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Dante's Peak

Dante's Peak

1997
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Sum of All Fears

The Sum of All Fears

2002
×
★★★
Edit this entry  
11
Life

Life

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Men

Men

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Station Eleven

Station Eleven

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Firestarter

Firestarter

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Antebellum

Antebellum

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★
Edit this entry  
04
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Patriot

The Patriot

2000
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
As We Hold Hands

As We Hold Hands

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★
Edit this entry