Sort by

Caleb has logged 323 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Vice

Vice

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
Read the review Edit this entry  
24
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Transformers

Transformers

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Elysium

Elysium

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Chappie

Chappie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sully

Sully

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Predator

The Predator

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Post

The Post

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry