RSS feed for Caleb

Caleb has logged 54 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gotti

Gotti

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Apostle

Apostle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry