RSS feed for Caleb

Caleb has logged 36 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Batman

Batman

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ran

Ran

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Vice

Vice

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
Read the review Edit this entry  
05
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
X2

X2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Häxan

Häxan

1922
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dracula

Dracula

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry