RSS feed for Caleb

Caleb has logged 28 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry