RSS feed for Caleb

Caleb has logged 25 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Roosevelts: An Intimate History

The Roosevelts: An Intimate History

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Alien³

Alien³

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Haunting of Sharon Tate

The Haunting of Sharon Tate

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Godzilla vs. Biollante

Godzilla vs. Biollante

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Return of Godzilla

The Return of Godzilla

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Two Jakes

The Two Jakes

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Godzilla vs. Mechagodzilla

Godzilla vs. Mechagodzilla

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
High Plains Drifter

High Plains Drifter

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Godzilla

Godzilla

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hobo with a Shotgun

Hobo with a Shotgun

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry