RSS feed for Caleb

Caleb has logged 46 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Fury

Fury

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Edit this entry  
22
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Godzilla

Godzilla

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Trek: Nemesis

Star Trek: Nemesis

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Trek: Insurrection

Star Trek: Insurrection

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Trek V: The Final Frontier

Star Trek V: The Final Frontier

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Roma

Roma

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Grizzly

Grizzly

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bright

Bright

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry