RSS feed for Caleb

Caleb has logged 147 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lucy

Lucy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sisters

Sisters

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Godzilla vs. Biollante

Godzilla vs. Biollante

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Return of Godzilla

The Return of Godzilla

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Godzilla vs. Mechagodzilla

Godzilla vs. Mechagodzilla

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry