RSS feed for Caleb

Caleb has logged 14 entries for films released in 1997.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Contact

Contact

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry