• Dave Chappelle: The Closer

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Cliff Walkers

    ★★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★★

  • Introduction

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★

  • Suicide Forest Village

    ★★★½

  • The Call

    ★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Peninsula

    ★★★

  • Ju-On: Origins

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

  • 8:46

  • Wife of a Spy

    ★★★½

  • Capone

    ★★★

  • One Cut of the Dead – Mission: Remote

  • TWICE: Seize The Light

  • Extraction

    ★★★

  • Visit

  • Tracking Down the Origin of the Wuhan Coronavirus

    ½

  • Mulan

    ★★★

  • Days

  • The Woman Who Ran

  • Undine

    ★★★½

  • Time to Hunt

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Assassins

    ★★

  • Minari

    ★★★★

  • Cuties

    ★★★½

  • Daughter

  • 6 Underground

    ★★★½

  • 1917

    ★★

  • Richard Jewell

  • The Forest of Love

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • The Truth

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • EXIT

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • To the Ends of the Earth

    ★★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Dwelling in the Fuchun Mountains

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★★½

  • First Love

    ★★★★

  • Papicha

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Persona