• Killing in Thy Name

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ½

  • Run

    ★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Tenet

  • I May Destroy You

  • Extraction

    ★½

  • The Last Dance

  • Unorthodox

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • An Obese World

    ★★★½

  • Night Shift

    ★★½

  • A Common Crime

  • Berlin Alexanderplatz

  • The Roads Not Taken

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Bad Tales

    ★★★★

  • Time to Hunt

    ★★★

  • Little Girl

    ★★★★

  • Days of Cannibalism

    ★★½

  • Ordinary Justice

    ★★

  • Sisters Apart

    ★★★½

  • Shine Your Eyes

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★½

  • 1917

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★½

  • Watchmen

    ★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Calm with Horses

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • The Platform

  • Mosul

  • Joker

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

  • Ready or Not

    ½

  • Crawl

    ★★½

  • Lara

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Too Old to Die Young

    ★★★½

  • Deadwood: The Movie

    ★★½

  • The Traitor

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • The Kill Team

    ★★

  • After Midnight

    ★★

  • Us

    ★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★½

  • Triple Frontier

    ★★★★

  • The Golden Glove

    ★★★★

  • The Report

    ★★½

  • The Great Hack

    ★★

  • The Lodge

    ★½

  • Blame Game

    ★★

  • The Mule

  • Escape at Dannemora

    ★★★★