Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Killing in Thy Name

Killing in Thy Name

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Run

Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Reflecting Skin

The Reflecting Skin

1990
×
Read the review Edit this entry  
22
L'Argent

L'Argent

1983
×
Read the review Edit this entry  
22
World War Z

World War Z

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Rojo

Rojo

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★½
Edit this entry  
11
Mosul

Mosul

2019
×
Edit this entry  
09
The Road

The Road

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Go for Sisters

Go for Sisters

2013
×
★★½
Edit this entry  
31
The Lodge

The Lodge

2019
×
★½
Edit this entry  
31
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Come and See

Come and See

1985
×
Edit this entry  
25
Escape at Dannemora

Escape at Dannemora

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★½
Edit this entry  
05
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Shakedown

Shakedown

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Marshland

Marshland

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
After Midnight

After Midnight

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Calm with Horses

Calm with Horses

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
13th

13th

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
An Obese World

An Obese World

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Extraction

Extraction

2020
×
★½
Edit this entry  
01
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★
Edit this entry  
20
Unorthodox

Unorthodox

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
The Platform

The Platform

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Lilya 4-ever

Lilya 4-ever

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry