• Don't Look Up

    ★★★½

  • Anonymously Yours

    ★★

  • The Hating Game

    ★★½

  • El Nido de Paja

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Soñar Robots

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★½

  • Eternals

    ★★½

  • The Four of Us

    ★★★

  • Posted No Hunting

  • Smile

    ★★★★

  • Cutter

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Fever Dream

    ★★★½

  • Hilda's Short Summer

  • Silent Night

    ★★★½

  • Cry Macho

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Saving Paradise

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

  • Belfast

    ★★★

  • He's All That

    ★½

  • The Broken Glass Theory

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

  • Old

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Together

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • Finding You

    ★★½

  • Farm to Fork to Love

    ½

  • Operation Luchador

  • The Water Will Regret You

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Straight to VHS

    ★★★½

  • Ficción

    ★★★½

  • Violet

    ★★★★

  • I'm Your Man

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Moxie

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Long Story Short

    ★★★½

  • Friends and Strangers

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Together Together

    ★★★★

  • Passing

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • WandaVision

  • The Dig

    ★★★

  • Cross Country Christmas

    ★★

  • A California Christmas

  • Vampus Horror Tales

  • Superintelligence

    ★★

  • Historias de Verano

    ★★½

  • What We Wanted

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Midnight at the Magnolia

  • Carmen Vidal, mujer detective

    ★★½

  • Holidate

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★