Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fatale

Fatale

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beauty Shop

Beauty Shop

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
24
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Lake of Death

Lake of Death

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hogzilla

Hogzilla

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scare Package

Scare Package

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
½
Read the review Edit this entry  
19
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Urban Legends: Final Cut

Urban Legends: Final Cut

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry