Sort by
  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★½

  • Totally Killer

    ★★★½

  • Dumb Money

    ★★★

  • Saltburn

    ★★★★

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Red, White & Royal Blue

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Carl's Date

  • No Hard Feelings

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Elemental

    ★★½

  • White Men Can't Jump

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★½

  • Air

    ★★★½

  • Joy Ride

  • Bottoms

    ★★★½

  • Daisy Jones & the Six

  • Cocaine Bear

  • 80 for Brady

  • Rye Lane

    ★★★½

  • Shortcomings

  • Theater Camp

    ★★★★½

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Babylon

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

  • Selena Gomez: My Mind & Me

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

  • Smile

    ★★½

  • Do Revenge

  • The Menu

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★½

  • Ticket to Paradise

  • Bros

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • White Noise

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Not Okay

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Persuasion

  • Don't Make Me Go

  • Vengeance

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • Hustle

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • Senior Year

  • Along for the Ride

  • Under the Banner of Heaven

  • The Northman

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★½

  • What We Leave Behind

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

  • The Batman

    ★★★★

  • I Want You Back

  • Marry Me

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Fire of Love

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Dopesick

  • Encanto

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★