Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Sugar & Spice

Sugar & Spice

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The House of Yes

The House of Yes

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
I Used to Be Famous

I Used to Be Famous

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bratz

Bratz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hercules

Hercules

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thunderbolts

Thunderbolts

2024
×
Read the review Edit this entry  
09
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
Read the review Edit this entry  
09
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Urban Legends: Final Cut

Urban Legends: Final Cut

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
Read the review Edit this entry  
31
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bratz

Bratz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mona Lisa and the Blood Moon

Mona Lisa and the Blood Moon

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Head Over Heels

Head Over Heels

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Girl Most Likely to...

The Girl Most Likely to...

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Danger: Diabolik

Danger: Diabolik

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Impossible Years

The Impossible Years

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Monster High: Haunted

Monster High: Haunted

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bratz Passion 4 Fashion Diamondz

Bratz Passion 4 Fashion Diamondz

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Monster High: The Movie

Monster High: The Movie

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Joker: Folie à Deux

Joker: Folie à Deux

2024
×
Read the review Edit this entry  
03
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pearl

Pearl

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry