Sort by

Michel has logged 298 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
X2

X2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
X-Men

X-Men

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Imagine That

Imagine That

2009
×
Read the review Edit this entry  
27
Wizards on Deck with Hannah Montana

Wizards on Deck with Hannah Montana

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Meet Dave

Meet Dave

2008
×
Read the review Edit this entry  
27
Read It and Weep

Read It and Weep

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Wendy Wu: Homecoming Warrior

Wendy Wu: Homecoming Warrior

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Model Behavior

Model Behavior

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Stepsister from Planet Weird

Stepsister from Planet Weird

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
That's So Suite Life of Hannah Montana

That's So Suite Life of Hannah Montana

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Pacifier

The Pacifier

2005
×
Read the review Edit this entry  
27
Cinderella III: A Twist in Time

Cinderella III: A Twist in Time

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pocahontas II: Journey to a New World

Pocahontas II: Journey to a New World

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The King and I

The King and I

1999
×
Read the review Edit this entry  
26
Legally Blondes

Legally Blondes

2009
×
Read the review Edit this entry  
26
Leo the Lion

Leo the Lion

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Standing Ovation

Standing Ovation

2010
×
Read the review Edit this entry  
26
Bratz Go to Paris: The Movie

Bratz Go to Paris: The Movie

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bratz: Desert Jewelz

Bratz: Desert Jewelz

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bratz: Rock Angelz

Bratz: Rock Angelz

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bratz: Fashion Pixiez

Bratz: Fashion Pixiez

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Thirteenth Year

The Thirteenth Year

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Little Mermaid: Ariel's Beginning

The Little Mermaid: Ariel's Beginning

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Lu Over the Wall

Lu Over the Wall

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Cinderella Story: If the Shoe Fits

A Cinderella Story: If the Shoe Fits

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Legends of Oz: Dorothy's Return

Legends of Oz: Dorothy's Return

2013
×
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hundred-Foot Journey

The Hundred-Foot Journey

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Mr. Popper's Penguins

Mr. Popper's Penguins

2011
×
Read the review Edit this entry  
26
Vampire Academy

Vampire Academy

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Casper

Casper

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Grease 2

Grease 2

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Monster High: Freaky Fusion

Monster High: Freaky Fusion

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry