Runi has logged 93 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Paterson

Paterson

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Little Stranger

The Little Stranger

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Night School

Night School

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★½
Edit this entry  
11
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blue My Mind

Blue My Mind

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Kafir

Kafir

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★
Edit this entry  
06
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Edit this entry  
19
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love for Sale

Love for Sale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
On Your Wedding Day

On Your Wedding Day

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Folklore: A Mother's Love

Folklore: A Mother's Love

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Best Offer

The Best Offer

2013
×
★★½
Edit this entry  
16
Feminists: What Were They Thinking?

Feminists: What Were They Thinking?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Their Finest

Their Finest

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Book Club

Book Club

2018
×
★★
Edit this entry  
10
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Edit this entry