• Nightmare Alley

    ★★★

  • Love Hard

  • Encanto

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Bad Trip

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

  • The Dig

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

    ★★½

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Concrete Cowboy

    ★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

  • Tenet

    ★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • The Half of It

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Mayor

    ★★★★½

  • Disclosure

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★½

  • The Lighthouse: A Dark & Stormy Tale

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Togo

    ★★★½

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Gary Gulman: The Great Depresh

    ★★★★

  • Alice Júnior

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★½

  • The Vast of Night

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Bisexual

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Winterlong

    ★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Incredibles 2

    ★★★★