Sort by

Michael has logged 31 entries for films during November 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sarah Winchester: Ghost Opera

Sarah Winchester: Ghost Opera

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Three

Three

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Off Frame AKA Revolution Until Victory

Off Frame AKA Revolution Until Victory

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Golden Days

My Golden Days

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Everything Else

Everything Else

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Academy of Muses

The Academy of Muses

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Pending

Pending

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Yourself and Yours

Yourself and Yours

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Encounters with Landscape (3x)

Encounters with Landscape (3x)

2012
×
Edit this entry  
20
Theatrum Orbis Terrarum

Theatrum Orbis Terrarum

2013
×
Edit this entry  
20
Sully

Sully

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ixe

Ixe

1980
×
Edit this entry  
18
Marvo Movie

Marvo Movie

1967
×
Edit this entry  
18
White Lite

White Lite

1968
×
Edit this entry  
18
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Race d'Ep!

Race d'Ep!

1979
×
Edit this entry  
13
Dyketactics

Dyketactics

1974
×
Edit this entry  
12
Formations

Formations

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ma

Ma

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ma

Ma

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
In the Last Days of the City

In the Last Days of the City

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eldorado XXI

Eldorado XXI

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tower

Tower

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
Prom Night

Prom Night

2010
×
Edit this entry  
01
The Audition

The Audition

2012
×
Edit this entry  
01
Staying Vertical

Staying Vertical

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry