Sort by

Michael has logged 32 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Ciambra

A Ciambra

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
On Body and Soul

On Body and Soul

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
some cities

some cities

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Configuration in Black and White

Configuration in Black and White

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ticino

Ticino

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Yeti

Yeti

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Mr. Yellow Sweatshirt

Mr. Yellow Sweatshirt

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mademoiselle Paradis

Mademoiselle Paradis

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
In Syria

In Syria

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
You Disappear

You Disappear

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Azmaish: A Journey Through the Subcontinent

Azmaish: A Journey Through the Subcontinent

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hannah

Hannah

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Beyond the One

Beyond the One

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Caniba

Caniba

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Occidental

Occidental

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rams 23 Blue Bears 21

Rams 23 Blue Bears 21

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Scaffold

Scaffold

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dragonfly Eyes

Dragonfly Eyes

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Mrs. Fang

Mrs. Fang

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
This Time Tomorrow

This Time Tomorrow

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Turtles Are Always Home

Turtles Are Always Home

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
The House I Live In

The House I Live In

1945
×
Edit this entry  
11
The Lovers

The Lovers

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Western

Western

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fantasy Sentences

Fantasy Sentences

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ride Like Lightning, Crash Like Thunder

Ride Like Lightning, Crash Like Thunder

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Onward Lossless Follows

Onward Lossless Follows

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wasteland No. 1: Ardent Verdant

Wasteland No. 1: Ardent Verdant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Untitled (Generali Foundation Vienna)

Untitled (Generali Foundation Vienna)

2015
×
★★★½
Edit this entry  
06
Main Hall

Main Hall

2013
×
Edit this entry  
01
Onward Lossless Follows

Onward Lossless Follows

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry