Sort by

Michael has logged 535 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bird Box

Bird Box

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The Son Of...

The Son Of...

1995
×
Edit this entry  
31
Manmarziyaan

Manmarziyaan

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Edit this entry  
27
Sorry Angel

Sorry Angel

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
God Straightens Legs

God Straightens Legs

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Too Late to Die Young

Too Late to Die Young

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dogman

Dogman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Distant Constellation

Distant Constellation

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Film for Invisible Ink, case no. 323. Once Upon a Time in the West

Film for Invisible Ink, case no. 323. Once Upon a Time in the West

2010
×
Edit this entry  
23
So Sure of Nowhere Buying Times to Come

So Sure of Nowhere Buying Times to Come

2010
×
Edit this entry  
23
Shrimp Boat Log

Shrimp Boat Log

2010
×
Edit this entry  
22
The Wild Pear Tree

The Wild Pear Tree

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Monrovia, Indiana

Monrovia, Indiana

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Circumcision

Circumcision

1949
×
Edit this entry  
20
The Mad Masters

The Mad Masters

1955
×
Edit this entry  
20
The Lion Hunters

The Lion Hunters

1967
×
Edit this entry  
19
Bao

Bao

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Mammy Water

Mammy Water

1953
×
Edit this entry  
18
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Walled Unwalled

Walled Unwalled

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
warm spots

warm spots

×
Edit this entry  
16
Sunbeam Hunter

Sunbeam Hunter

2005
×
Edit this entry  
16
New Year Sun

New Year Sun

2010
×
Edit this entry  
16
The Wedding Present

The Wedding Present

2007
×
Edit this entry  
16
For Them Ending

For Them Ending

2005
×
Edit this entry  
16
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dead Souls

Dead Souls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Bread Factory Part Two: Walk with Me a While

A Bread Factory Part Two: Walk with Me a While

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
A Bread Factory Part One: For the Sake of Gold

A Bread Factory Part One: For the Sake of Gold

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Vice

Vice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Treasure Island

Treasure Island

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wild Boys

The Wild Boys

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Terror Nullius

Terror Nullius

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Now, at Last!

Now, at Last!

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Mother

Black Mother

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Widows

Widows

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry