• Scream

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Single All the Way

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • A Castle for Christmas

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Pray Away

    ★★★½

  • Far From the Tree

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • P!NK: All I Know So Far

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★★½

  • Stowaway

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Thunder Force

  • Mortal Kombat

    ★★

  • The Unholy

    ½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★

  • Yes Day

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Hive

    ★★★½

  • Taming the Garden

  • Pleasure

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★½

  • Land

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★½

  • Marvelous and the Black Hole

    ★★★★★

  • Writing With Fire

    ★★★★½

  • R#J

    ★★★

  • Cusp

  • Try Harder!

    ★★★

  • Passing

    ★★★

  • The Cursed

    ★★★

  • El Planeta

    ★★★