RSS feed for Srinivasan

Srinivasan has watched 1,199 films released in the 2010s.

  • Hara Hara Mahadevaki

    ★★½

  • Magalir Mattum

    ★★★★½

  • Thupparivaalan

    ★★★★

  • Thappu Thanda

    ★★★½

  • Arjun Reddy

    ★★★½

  • Vikram Vedha

    ★★★★

  • Meesaya Murukku

    ★★★★

  • Savage Dog

    ★★½

  • Rubaai

    ★★★½

  • Ondu Motteya Kathe

    ★★★★½

  • Maragadha Naanayam

    ★★★★½

  • Uru

    ★★★★

  • Rangoon

    ★★★★

  • Shimmer Lake

    ★★★½

  • The Hunter's Prayer

    ★★½

  • Once Upon a Time in Venice

    ★★½

  • Oru Kidayin Karunai Manu

    ★★★★★

  • Yeidhavan

    ★★★½

  • Sarkar 3

    ★★★

  • Vixen: The Movie

    ★★★★½

  • Black Site Delta

    ★★★

  • My Pet Dinosaur

    ★★★½

  • Pa Paandi

    ★★★★

  • Sandy Wexler

    ★★½

  • Blue Mountains

    ★★★½

  • 8 Thottakkal

    ★★★★

  • Senjittale En Kadhala

    ★★½

  • Kavan

    ★★★★

  • Dora

    ★★½

  • Naalu Peruku Nalladhuna Edhuvum Thappilla

    ★★★½

  • Max 2: White House Hero

    ★★★½

  • Land of Smiles

    ★★½

  • Vaigai Express

    ★★

  • Paambhu Sattai

    ★★★½

  • Enkitta Mothathe

    ★★★½

  • Dhayam

    ★★★½

  • Bokeh

    ★★★

  • Honey Bee 2: Celebrations

    ★★½

  • Power Rangers

    ★★★

  • Stratton

    ★★½

  • Kattappava Kaanom

    ★★★

  • Bruce Lee

    ★★

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • The Boss Baby

    ★★★★

  • Maanagaram

    ★★★★½

  • Nisabdham

    ★★★½

  • Mupparimanam

    ★★

  • Yaakkai

    ★★½

  • Kuttram 23

    ★★★½

  • Motta Shiva Ketta Shiva

    ★★½

  • Muthuramalingam

  • Kanavu Variyam

    ★★½

  • Yaman

    ★★★

  • The Ghazi Attack

    ★★★★½

  • Kadhal Kan Kattuthe

    ★★★

  • Pagadi Attam

    ★★

  • Rum

    ★★

  • Ennodu Vilayadu

    ★★★

  • Guardians

    ★½

  • Cook Up a Storm

    ★★★★

  • Lightman

    ★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★½

  • Bogan

    ★★★

  • Enakku Vaaitha Adimaigal

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • T2 Trainspotting

    ★★★½

  • Kung Fu Yoga

    ★★★½

  • iBoy

    ★★★½

  • The Space Between Us

    ★★★

  • Attraction

    ★★½

  • Si 3

    ★★★

  • Adhe Kangal

    ★★★½