RSS feed for Srinivasan

Srinivasan has watched 20 music films.

  • Blue Mountains

    ★★★½

  • Trolls

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Rock Dog

    ★★★½

  • A Very Murray Christmas

    ★★★★

  • Danny Collins

    ★★★★

  • Jersey Boys

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★★½

  • Amen

  • Whiplash

    ★★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★½

  • Guy and Madeline on a Park Bench

    ★★★★½

  • Sita Sings the Blues

    ★★★★½

  • Once

  • The Singing Detective

    ★★★½

  • School of Rock

    ★★★★½

  • Bill & Ted's Bogus Journey

    ★★★

  • Earth Girls Are Easy

  • The Music Room

  • Singin' in the Rain