RSS feed for Srinivasan

Srinivasan has watched 393 romance films.

  • Hara Hara Mahadevaki

    ★★½

  • Arjun Reddy

    ★★★½

  • Meesaya Murukku

    ★★★★

  • Rubaai

    ★★★½

  • Maragadha Naanayam

    ★★★★½

  • Rangoon

    ★★★★

  • Pa Paandi

    ★★★★

  • Senjittale En Kadhala

    ★★½

  • Kattappava Kaanom

    ★★★

  • Bruce Lee

    ★★

  • Mupparimanam

    ★★

  • Yaakkai

    ★★½

  • Motta Shiva Ketta Shiva

    ★★½

  • Kadhal Kan Kattuthe

    ★★★

  • Ennodu Vilayadu

    ★★★

  • The Space Between Us

    ★★★

  • Attraction

    ★★½

  • Adhe Kangal

    ★★★½

  • Ok Jaanu

    ★★½

  • Achamindri

    ★★½

  • Veera Sivaji

    ★★

  • Chennai 600028 II: Second Innings

    ★★★★

  • Parandhu Sella Vaa

    ★★½

  • Kavalai Vendam

    ★★

  • Dear Zindagi

    ★★★★½

  • Kadavul Irukaan Kumaru

    ★½

  • Meen Kuzhambum Mann Paanaiyum

    ★★★½

  • Achcham Yenbadhu Madamaiyada

  • Kadalai

  • Ae Dil Hai Mushkil

    ★★★

  • Rekka

  • Remo

  • Aandavan Kattalai

    ★★★★½

  • Premam

    ★★★½

  • Kidaari

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Meendum Oru Kadhal Kadhai

  • Wagah

  • Mudinja Ivana Pudi

  • Tamilselvanum Thaniyar Anjalum

  • Thirunaal

  • Adra Machan Visilu

  • Muthina Kathirika

  • Enakku Innoru Per Irukku

  • Oru Naal Koothu

  • Iraivi

  • Velainu Vandhutta Vellaikaaran

  • Me Before You

    ★★★½

  • Maruthu

    ★★½

  • Pencil

  • Ko 2

  • Hello Naan Pei Pesuren

    ★½

  • Ki & Ka

    ★★★½

  • Narathan

  • Thozha

  • Pugazh

  • Mapla Singam

  • Kadhalum Kadanthu Pogum

  • Pokkiri Raja

  • Sowkarpettai

  • Nayyapudai

  • Kanithan

  • Navarasa Thilagam

  • Miruthan

  • Anjala

  • Jil Jung Juk

  • Sethu Boomi

  • Saahasam

  • Bangalore Naatkal

  • Swiss Army Man

  • Nenu..Shailaja

    ★★½

  • Charlie