RSS feed for Srinivasan
  • Morgan

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Meendum Oru Kadhal Kadhai

  • One of Us

    ★★★½

  • Nambiyaar

  • War Dogs

  • Ben-Hur

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★½

  • Joker

  • Wagah

  • Mudinja Ivana Pudi

  • Tamilselvanum Thaniyar Anjalum

  • Thirunaal

  • ABCs of Death 2 1/2

    ★★★

  • Suicide Squad

  • Vellikizhamai 13am Thethi

  • Dishoom

    ★★★

  • Kabali

  • Skiptrace

  • Amma Kanakku

  • Rock Dog

    ★★★½

  • Arthanari

  • Adra Machan Visilu

  • Karinkunnam 6's

    ★★★½

  • Jackson Durai

    ★★★½

  • Anthropoid

  • Appa

  • Paisa

  • Colossal

    ★★★★½

  • The Legend of Tarzan

    ★★½

  • Metro

    ★★★★

  • Raja Manthiri

  • The Shallows

    ★★★

  • Udta Punjab

    ★★★★

  • Muthina Kathirika

  • Enakku Innoru Per Irukku

  • The Secret Life of Pets

  • Central Intelligence

  • Oru Naal Koothu

  • Lights Out

  • Finding Dory

  • Iraivi

  • Velainu Vandhutta Vellaikaaran

  • Now You See Me 2

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

    ★★★

  • Me Before You

    ★★★½

  • The BFG

    ★★★★

  • Phobia

    ★★★★½

  • School Bus

  • Warcraft

  • Maruthu

    ★★½

  • The Red Turtle

    ★★★★½

  • Kadha Solla Porom

  • Hands of Stone

    ★★½

  • Hell or High Water

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • Pencil

  • Mudhugauv

    ★★

  • Azhar

    ★★★½

  • Ko 2

  • Unnodu Ka

  • Money Monster

  • The Angry Birds Movie

  • 24

  • Kalam

  • Manithan

  • Neighbors 2: Sorority Rising

    ★★★½

  • Vetrivel

  • Mr. Church

  • Time Traveling Bong

    ★★★

  • A Hologram for the King

  • Rebirth

    ★★★½