• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • Turma da Mônica: Lições

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Sing 2

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Vivo

    ★★★★

  • Doutor Gama

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Jolt

    ★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Val

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • O Caso Evandro

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Get the Goat

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Misha and the Wolves

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • What Would Sophia Loren Do?

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★★

  • The Edge of Theocracy

    ★★★

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★★

  • Dragon Rider

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Freaks – You're One of Us

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Superman: Red Son

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★½

  • The Mole Agent

    ★★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★½