Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Twin

The Twin

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Grand Isle

Grand Isle

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Motivational Speaker

Motivational Speaker

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Papai é Pop

Papai é Pop

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
They Don't Wear Black Tie

They Don't Wear Black Tie

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Girl in the Picture

Girl in the Picture

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
See for Me

See for Me

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Game

The Game

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Conta-Gotas

A Conta-Gotas

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cósmico

Cósmico

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spalla

Spalla

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Sidereal

Sidereal

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mamãe!

Mamãe!

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sayonara

Sayonara

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
D.P.A. 3: O Filme - Uma Aventura no Fim do Mundo

D.P.A. 3: O Filme - Uma Aventura no Fim do Mundo

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Executive Order

Executive Order

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Morbius

Morbius

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
Read the review Edit this entry  
10
The Housemaid

The Housemaid

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Sun

A Sun

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Luiz

Luiz

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Reflexões de um Liquidificador

Reflexões de um Liquidificador

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Freaks – You're One of Us

Freaks – You're One of Us

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Stranger

The Stranger

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Three Seconds

Three Seconds

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
One Week

One Week

1920
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Carandiru

Carandiru

2003
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Trial

The Trial

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry