• Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★½

  • Jurassic World Dominion

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Morbius

    ½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Soul

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • The First Temptation of Christ

  • Frozen II

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Art of Racing in the Rain

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Captain Marvel

  • A Dog's Way Home

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Minha Vida em Marte

  • The Last Hangover

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

    ★½

  • A Star Is Born

  • Roma

  • The Meg

  • Christopher Robin

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Ant-Man and the Wasp

  • Sense8: Amor Vincit Omnia