• Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Two Distant Strangers

    ½

  • The Letter Room

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Present

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★

  • The Kacey Musgraves Christmas Show

    ★★★★★

  • White Eye

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Saria

    ★★★★

  • Tall Girl

  • Saint Maud

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Feeling Through

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★½

  • Shazam!

    ★½

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Creed II

    ★★★

  • Nefta Football Club

    ★★★

  • A Sister

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Brotherhood

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Cold War

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • The Kindergarten Teacher

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★½

  • Personal Shopper

    ★★

  • Miss Stevens

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Weekend

    ★★★★★

  • Melancholia

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★

  • The Kids Are All Right

    ★★½

  • Children of Men

    ★★★★★

  • Me and You and Everyone We Know

    ★★★½

  • Garden State

    ★★★