mtndewmomma has logged 23 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Short Cuts

Short Cuts

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Smithereens

Smithereens

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★★
Edit this entry  
21
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★
Edit this entry  
14
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
1917

1917

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nefta Football Club

Nefta Football Club

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Saria

Saria

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Sister

A Sister

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry