Tonino has logged 141 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
13 Tzameti

13 Tzameti

2005
×
★★★
Edit this entry  
31
The Cheat

The Cheat

1915
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Samui Song

Samui Song

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Post Tenebras Lux

Post Tenebras Lux

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I'm Hungry, I'm Cold

I'm Hungry, I'm Cold

1984
×
★★★★
Edit this entry  
23
A Report on the Party and the Guests

A Report on the Party and the Guests

1966
×
★★★½
Edit this entry  
23
Sons of Denmark

Sons of Denmark

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Thirty

Thirty

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Land and Bread

Land and Bread

2008
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Banishment

The Banishment

2007
×
★★★★
Edit this entry  
14
Psychobitch

Psychobitch

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Normal

Normal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Stitches

Stitches

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Thirst

Thirst

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Selfie

Selfie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Quiet Life

A Quiet Life

2010
×
★★★
Edit this entry  
01
La Tosca

La Tosca

1973
×
★★★★
Edit this entry  
28
Papers, Please: The Short Film

Papers, Please: The Short Film

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Bunker

The Bunker

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Realm

The Realm

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Tlamess

Tlamess

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Scarecrows

The Scarecrows

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
All This Victory

All This Victory

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Tale of Three Sisters

A Tale of Three Sisters

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
They Look Like People

They Look Like People

2015
×
★★½
Edit this entry  
08
It Must Be Heaven

It Must Be Heaven

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Violated Angels

Violated Angels

1967
×
★★★
Edit this entry  
01
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
House

House

1977
×
★★★
Edit this entry  
26
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Tornare

Tornare

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Judy

Judy

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Run with the Hunted

Run with the Hunted

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
438 Days

438 Days

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Willow

Willow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rewind

Rewind

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Lola

Lola

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Military Wives

Military Wives

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Antigone

Antigone

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Invocation of My Demon Brother

Invocation of My Demon Brother

1969
×
★★★
Edit this entry  
14
Lucifer Rising

Lucifer Rising

1972
×
★★★
Edit this entry  
13
Interrogation

Interrogation

1982
×
★★★½
Edit this entry  
10
Identification of a Woman

Identification of a Woman

1982
×
★★★
Edit this entry