• Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • Chick Fight

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½

  • The Life Ahead

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Spontaneous

    ★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Chemical Hearts

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Rental

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • The Wrong Missy

    ★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★½

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Downhill

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★½

  • His House

    ★★★★½

  • Underwater

    ★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • 6 Underground

  • Black Christmas

    ★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • The Turkey Bowl

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • The Good Liar

    ★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Holiday in the Wild

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: Homecoming

    ★★

  • The Last Full Measure

    ★★½